عادات زشت ..

 
 

 

انگلستان در سال ۱۳۲۹ گروه تحقیقاتی را تشکیل می دهد تا علت و زمینه های بحران در ایران را پیدا کند. از جمله پژوهش در مورد روانشناسی ایرانیان بوده، که یک دیپلمات انگلیسی بعد از تحقیق اینگونه ایرانیان را توصیف می کند:
 
" ریا کاری بدون دستپاچگی،
اعتقاد به قضا و قدر،
اهمیت ندادن به زجر کشیدن،
ایرانیان عادی تو خالی و بی اخلاق وهمیشه مشتاق قول دادن در قبال کارهایی اند که قادر به انجام دادنش نیستند ویا اصلاً قصد انجام دادنش را ندارند.
  اهل طفره رفتن،
فاقد انرژی و استقامت،
اما تابع قدرت و انضباطند.
بالاتر از همه، از توطئه و تبانی لذت می برند
و هر زمان که منافعشان حکم کند، به آسانی از اعمال غیر اخلاقی تبعیت می کنند.
ایرانی دروغگویی ماهر است،
اما انتظار ندارد که گفته هایش را باور کنند.
ایرانیها در زمینه های فنی به راحتی معلوماتی سطحی کسب می کنند و خود را متقاعد میسازد که به معلوماتی عمیق دست یافته اند."


تحقیقات انگلیسی ها در مورد ایرانی ها زمانی جوابی غیر از این خواهد داد که هر یک از ما تصمیم بگیریم در مقابل این عادات زشت ریشه دار تاریخی امان مقاومت کنیم و هزینه اش را بپردازیم، سعی کردن برای تغییر عرف یعنی در خلاف جهت جریان رودخانه شنا کردن! آیا ما آدم های مبارزی هستیم؟

 

- نقل از کتاب همه آدمهای شاه
نوشته استیون کینزر


/ 8 نظر / 20 بازدید
سید حمال طباطبایی

با سلام دوست خوبم قران هم میفرماید ما سرنوشت هیچ قومی را تغییر ندادیم مگر قومی که خود خواسته باشند تغییر نمایید متاسفانه فرد فرد ما منتظر است ببیند چه کسی علمدار تغییر است و تا این فکر وحود دارد خیال تغییر غیر ممکن ایت

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم امام صادق عليه السلام فرمودند: از جمله چيزهايی كه به حضرت موسی عليه السلام وحی شده بود، این بود كه: به خاطر ثروت زياد شادی نكن و تحت هيچ شرايطی ياد مرا ترك مكن. ثروت زياد باعث می شود كه گناهانت را فراموش كنی و ترك ذكر باعث می شود كه به قساوت قلب دچار شوی ___________$$$$$$ ______$$$$$$__$$$$$$$$__$$ ____$$____$$$$__$$$$__$$$$ __$$______$$$$$$__$$$$$$$$ __$$____$$$$$$$$__$$$$$$ __$$$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$ $$__$$$$$$$$$$__$$__$$$$$$ $$$$__$$$$$$__$$__$$$$ __$$$$______$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$ _$$$$$$$$__$$$$$$$$$__$$$ __$$$$$$___$$$$$$$_ $$$$ ___$$$$_____________`$$$ ___________________ $$ __________________`$$` ________________$$` _____$$$$$$$$$$ ___$$$$$$$$$$ _$$$$____$$_$` $$$$$__$$___$$___$$$$ $$$$$$$______`$$_$$$$$$ $$$$__________$$$_____$ $$___________` $$____$$ _____$$$_____$$`___$$$$ ___$$$$$$___$$__$$$$$$ __$$$$$$$$_$$_$$___$$$ _$$$____$$$$_$$__$$$$ __$$_____$$_$$$$$$$ ___$______`$$ ___________$$ ____________$$` ___________`$$ __________$$ _________$$ ________$

صهبای عشق

هستیم انشالا آخرشو خیلی خوب اومدی منتظر حضور ونظرات سازندتون هستم

perham

سلام خوبی عزیزم از آهسته حرکت کردن نترس بلکه از حرکت ایستادن بترس موفق باشید[گل]

امین

باسلام!بله همینطور که شما فرمودید اینها به روح اجتماعی جامعه بر می گردد انشالله که مبارز باشیم

سید حمال طباطبایی

با سلام شاید این جمعه بیاید شاید پرده از چهره گشاید شاید تا درودی بدرود

عجل عشق

خیلی بی انصافیه [ناراحت][عصبانی]

نوربخش

انگليسي ها كاملا درست ايراني ها را توصيف كرده اند . موفق باشيد