دوست ..

 
 


دوست، تقدیر گریزناپذیر ما نیست. برادر، خواهر، پسر خاله و دختر عمو نیست که آش کشک خاله باشد. دوستی انتخاب است. انتخابی دو طرفه که حد و مرز و نوع آن به وسیله همان دو نفری که این انتخاب را کرده اند تعریف می شود.

با دوستانمان میتوانیم از همه چیز حرف بزنیم و مهم تر آنکه می توانیم از هیچ چیز حرف نزنیم و سکوت کنیم. با دوستانمان میتوانیم درد دل کنیم و مهم تر آنکه می شود درد دل هم نکرد و بدانیم که می داند.

از دوستانمان می توانیم پول قرض بگیریم و اگر مدتی بعد او پول خواست و نداشتیم با خیال راحت بگوییم نداریم و اگر مدتی بعد تر دوباره پول احتیاج داشتیم و او داشت دوباره قرض بگیریم.
با دوستانمان میتوانیم بگوییم: امشب بیا خونه ما دلم گرفته و اگر شبی دیگر زنگ زد و خواست به خانه امان بیاید و حوصله نداشتیم بگوییم: امشب نیا حوصله ندارم.


با دوستانمان می توانیم بخندیم، می توانیم گریه کنیم، می توانیم رستوران برویم و غذا بخوریم می توانیم بی غذا بمانیم و گرسنگی بکشیم، می توانیم شادی کنیم، می توانیم غمگین شویم، میتوانیم دعوا کنیم.
می توانیم در عروسی خواهر و برادرش لباس های خوبمان را بپوشیم و فکر کنیم عروسی خواهر و برادر خودمان است و اگر عزیزی از عزیزان دوستانمان مرد لباس سیاه بپوشیم و خودمان را صاحب عزا بدانیم.

با دوستانمان میتوانیم قدم بزنیم می توانیم نصف شب زنگ بزنیم و بگوییم: پاشو بیا اینجا و اگر دوستمان پرسید چی شده؟ بگوییم: حرف نزن فقط بیا و وقتی دوستمان بی هیچ حرفی آمد خیالمان راحت باشد که در این دنیا تنها نیستیم. با دوستانمان می توانیم حرف نزنیم کاری نکنیم جایی نرویم و فقط از اینکه هستند، خوشحال و خوشبخت باشیم.
و اگر شما یا او غیر از این بودید شک کنید که هنوز به دوستی نرسیده اید!!!


+ به قلم سروش صحت +

/ 2 نظر / 18 بازدید
نوربخش

دوست خوبم دوستان خوبي داريد اميدوارم هميشه با هم باشيد . ضمنا ممنون از حضور گرمتان . موفق باشيد [گل]

محب ولایت

[گل] بسم الله الرحمن الرحیم [گل] [قلب]اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[قلب] [لبخند] سلام علیکم [لبخند] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] مردی ز کننده ی در خیبر پرس [گل] [گل] اسرار کرم ز خواجه قنبر پرس [گل] [گل] گر طالب فیض حق به صدقی حافظ [گل] [گل] سر چشمه آن ز ساقی کوثر پرس [گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]