دلفین های خلیج فارس ..

 
 


معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به ازای هر هزار گردشگر بازدیدکننده از دلفین های خلیج فارس یک دلفین کشته می شود. به گزارش مهر، عبدالرضا کرباسی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی سازمان منطقه ای حفاظت از محیط زیست دریایی خلیج فارس و دریای عمان با بیان این خبر اظهار داشت: معمولا دلفین ها به پره قایق های حامل گردشگران گیر کرده و دچار آسیب می شوند.

وی افزود: یکی از راهکارهای نجات دلفین ها خاموش کردن موتور قایق ها بود اما در بسیاری از موارد دلفین ها از پشت به قایق ها نزدیک می شوند.

کرباسی به رییس سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد داد تا با کمک های مالی این سازمان جوامع محلی به قایق های بدون پروانه نظیر جت اسکی مجهز شوند تا از بروز صدمه به دلفین ها جلوگیری شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فشارهای وارده به اکوسیستم خلیج فارس، گفت: ممکن است این اکوسیستم تا به حال تاب و تحمل فشارهای وارده را داشته باشد اما نباید روند تخریب ها ادامه یابد.

معاون محیط زیست دریایی بیان داشت: خلیج فارس تا کنون در مقابل فشارها از خود واکنش نشان نداده اما ممکن است به یکباره حیات خود را از دست بدهد.

وی استفاده از مشارکت های مردمی و آموزش مدیران در رده های بالا را بهترین راهکار برای حفظ محیط زیست دانست و افزود: مدیران به قدری در ارتباط با مسایل زیست محیطی باید آگاه شوند که هزینه های زیست محیطی اجرای طرح های خود را از بدو امر پایه ریزی کنند..منبع  "خبرگزاری مهر- ۱۳۹۱/۰۴/۱۳"

 

/ 2 نظر / 12 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم ⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂ ⌂ حضرت فاطمه سلام الله عليها فرمودند: ⌂ ⌂ ما [اهل بيت] دست آويز الهی مردمان، برگزيدۀ خدا و منزلگاه قدس اوييم. ⌂ ⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂⌂

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 400168031